Josef Cigánek

MASTERCLASS - DRUMS & BASS WORKSHOP

 

Srdcem každé kapely je rytmická sekce. A jen ta sehraná a šlapající rytmika zajstí na koncertě "TEN" pocit, že kapela šlape! Přitom rychlost ani komplikovanost nejsou to hlavní..."Dva přesně zahrané tóny v groovu jsou víc, než deset tónů, které se ale potkávají až v šatně!" řekl...ale to je jedno, každopádně se s tím nedá než souhlasit!

 

Rytmická sekce tedy nemusí být zákonitě složena jen z těch technicky nejdokonalejších hráčů...co se tedy rychlosti a obtížnosti jejich individuální hry týče. I jen mírně pokročilí instrumentalisté tak mohou, byť zdánlivě jednoduchou hrou, dobře plnit účel rytmické sekce. A pak už je jen na nich, jak moc se budou mít zájem dál zdokonalovat a případně si do hry přidávat i složitější prvky.
I ti nejlepší muzikanti byli jednou na začátku a každý z nich potvrdí, že vše je především o nikdy nekončící práci na sobě a o mnoha hodinách ve zkušebně.  

 

Bubeník Josef Cigánek a baskytarista Jiří Blažek jsou dva špičkoví hráči, kteří v rámci svého společného workshopu předvádějí právě to, že není vždy nutné se snažit hrát složitě, a že i jednoduchá hra má své výsostné místo i ve srovnání s daleko složitějším pojetím dané skladby. Každou skladbu v rámci workshopu zahrají pro porovnání také vždy po svém a ukážou tak, že čím více času se svým nástrojem strávíte, tak tím více variabilní pro kapelu budete.

 

I oni se dodnes inspirují hrou špiček ve svém oboru, protože jak už bylo řečeno, tahle práce nikdy nekončí!
Každý workshop je zážitkem nejen pro muzikanty, ale zaujme a pobaví každého, kdo má rád muziku a především live koncerty!

masterclass01.jpg masterclass02.jpg